Tijdens het rooien is het goed opletten: misschien zit er wel een aardappelhartje tussen de piepers. Foto: Dave Adriaanse.
Tijdens het rooien is het goed opletten: misschien zit er wel een aardappelhartje tussen de piepers. Foto: Dave Adriaanse.

Zelf aardappels rooien bij de Brielse Boer in Zwartewaal

Actueel 154 keer gelezen

Zwartewaal - Bij de Brielse Boer in Zwartewaal vindt op zondag 13 september van 10.00 tot 16.00 uur de ‘afterparty’ van de Nationale Aardappelrooidag plaats. Bezoekers kunnen zelf aardappels rooien, kennismaken met het boerenbedrijf en ontdekken wat er allemaal komt kijken bij de teelt van een van Nederlands bekendste gewassen. De toegang is gratis.

Door heel Nederland openen aardappeltelers op zaterdag 5 september tijdens Nationale Aardappelrooidag hun deuren. Bezoekers kunnen een kijkje nemen op het erf, machines bekijken, deelnemen aan activiteiten en in gesprek gaan met de teler. Bij de Brielse Boer kunnen bezoekers tijdens de ‘afterparty’ van Nationale Aardappelrooidag op zondag 13 september zelf aardappels rooien en is er voor jong en oud van alles te beleven. Tijdens de Tour de Boer nemen de telers bezoekers mee het land op en land ze zien hoe piepers worden geteeld en geoogst. Natuurlijk is er ook gelegenheid om te genieten van een vers frietje.

Aardappelliefde als centraal thema
Tijdens het rooien is het goed opletten: misschien zit er wel een aardappelhartje tussen de piepers. Het hartje staat symbool voor de aardappelliefde die centraal staat tijdens deze editie van de Nationale Aardappelrooidag. Bezoekers krijgen na het rooien een tasje met zelfgerooide aardappels mee naar huis. Locatie: Maasdijk 18, Zwartewaal. Toegang is gratis. Bezoekers wordt gevraagd om zoveel mogelijk op de fiets te komen.

De Nationale Aardappelrooidag is een initiatief van de Nederlandse Aardappel Organisatie (NAO). 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie