
Open Monumentendag in Nissewaard
AlgemeenNissewaard - Ook dit jaar opende een aantal monumenten in de gemeente de deuren voor het publiek. Zo kon er vandaag een kijkje genomen worden in de diverse molens en kerken, maar ook museum Mak en museum stadhuis Geervliet waren te bezoeken.
Open Monumentendag is Nissewaard wordt mede georganiseerd door het Erfgoedplatform Nissewaard.
Erfgoed is echter meer dan alleen stenen. In het gemaal De Leeuw van Putten was daar een mooi voorbeeld van te zien. Hier werd een presentatie gegeven van het boek ‘van Elders’ met verhalen over de eerste arbeidsmigranten die naar Spijkenisse kwamen.
Traditiegetrouw vonden er ook concerten plaats in een aantal monumenten. Deze concerten werden georganiseerd door de stichting Cultuur in Nissewaard, die jaarlijks met Stemmen in Nissewaard aansluit bij Open Monumentendag. De concertreeks werd in Simonshaven geopend door wethouder Jeroen Postma.

























