
Ze wonen graag in Geervliet, een echt dorp
Algemeen 598 keer gelezenGeervliet - Het bruidspaar Müller- van Heerde woont al vele jaren en met plezier in het fraaie dorp Geervliet. Hun woning staat om de hoek bij de Markenburgschool en dat vinden ze heel gezellig.
Het paar komt van oorsprong uit Zwolle, waar ze elkaar voor het eerst op de jaarlijkse kermis ontmoetten. De heer Müller: ‘Mijn verre voorouders komen uit Duitsland, dus heet ik eigenlijk gewoon ‘Molenaar’. Mijn ouders en ik woonden aan de rand van Zwolle. Het was het jaarlijkse uitje voor jongeren om naar de kermis in het centrum van de stad te gaan. Daar zagen we elkaar, het is goed bevallen, want we waren onlangs maar liefst 60 jaar getrouwd!’
Grote Vaart
Na een paar jaar HBS ging de heer Müller naar de Machinistenschool. Na zijn opleiding monsterde hij aan op de grote vaart. De rederij, waarvoor hij werkte, voer vooral op het Midden-Oosten, waar het zeker in de zomer erg warm kan zijn. ‘Maar in de machinekamer was dat vaak nog veel erger! Het kon er wel 70 graden worden. Dan zochten we verkoeling onder de luchtpijpen. Dat hielp soms wel een klein beetje, want de buitentemperatuur bij de woestijn was natuurlijk daar ook soms wel 50 graden’, zegt hij.
Kampen
Na tien jaar kwam de heer Müller weer aan wal en ging in Amsterdam bij de kurk- en plasticfabriek werken. Het hele bedrijf verhuisde na een paar jaar naar Kampen en dat had voor het jonge stel een mooie bijkomstigheid; via het bedrijf kregen ze een eigen woning in de Hansestad. De carrière maakte echter een forse wending toen de heer Müller solliciteerde bij de Shell in Pernis en werd aangenomen.
Shell
Hij werkte als planner op de raffinaderij en het echtpaar kocht een woning in Geervliet. Hij ging zich steeds meer toeleggen op het maken van begrotingen voor grote internationale projecten en kwam daardoor op het kantoor van Shell in Den Haag terecht. De liefde voor het wonen in een dorp bleef, zij verhuisden naar een andere woning en het werd dus dagelijks pendelen.
PTT
Mevrouw Müller ging na de Mulo werken bij de PTT. Zij werkte jaren op de administratie van een telefooncentrale. Zoals gebruikelijk in die tijd, stopte zij kort na het huwelijk met werken. ‘Ja, het opvoeden van vier kinderen is nu eenmaal een dagtaak’, zegt ze.
De tuin
Daarnaast was haar grote hobby: haken. Daar kwam later Diamond Painting bij. In de huiskamer hangen daarvan prachtige voorbeelden. Ze moet echter wel toegeven, dat het de laatste jaren wat minder wordt. Wat zeker niet minder wordt, is de liefde voor tuinieren. Want de voor-, zij- en achtertuin staan er prachtig bij.
Kijk voor het laatste lokale nieuws uit Nissewaard op www.grootnissewaard.nl













