Afbeelding
Foto: Madeleine de Haas

NIS biedt meer mogelijkheden op gebied van cultuur en creatie

Actueel 82 keer gelezen

Spijkenisse - Met het doorknippen van het lint opende wethouder Jeroen Postma vanmorgen NIS, Plek voor Cultuur en Creatie. 

De locatie op de Nieuwstraat was jarenlang het vertrouwde gezicht van het Centrum voor de Kunsten. De verbouwing en de uitbreiding van de mogelijkheden die het pand biedt, nodigden uit tot een nieuwe naam. Dat werd NIS, Plek voor Cultuur en Creatie.

Het is de plek waar jong en oud bezig kan zijn met hun passie op het gebied van dans, toneel, musical, beeldende kunst en muziek. Nieuw bij NIS zijn de oefenruimtes in de kelder en het podium in het NIS Café, dat overigens ook nieuw is. Zeker de oefenruimtes waren een lang gekoesterde wens van lokale bandjes die nergens terecht konden. En één van de oefenruimtes is zelfs ingericht als opnamestudio. 

In zijn toespraak verwees wethouder Postma naar bovengenoemde wens. Er was behoefte aan meer aanbod dat het Centrum voor de Kunsten kon bieden en daarom is het gemeentebestuur op zoek gegaan naar een oplossing. Er bleken kansen te liggen in het bestaande pand, maar de uitdaging was wel om de aanpassingen uit te voeren zonder een euro extra uit te geven. Het heeft de nodige hoofdbrekens gekost maar het is gelukt. Al was er wel enige vertraging. ‘We hebben het voor elkaar gekregen’, zei Maaike van Zetten, hoofd van NIS. Na jaren van plannen en ontwerpen en het overwinnen van problemen is er nu een plek waar iedereen terecht kan. En door een goede geluidsisolatie is er meer mogelijk. Buren hoeven niet meer mee te deinen als er djembé lessen zijn. 

Tijdens de verbouwing trokken de docenten de wijken in om te zorgen dat het cultuuronderwijs doorgang kon vinden. Nu hebben ze er zin in om de inwoners naar binnen te trekken en hen te laten ontdekken wat er mogelijk is. 

Benieuwd naar de vernieuwde locatie? Vanmiddag vinden er in het pand diverse optredens plaats in het kader van het Cultuurfestival Nissewaard.

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie