
Macy’s molenmissie: ‘Elke fles telt’
Algemeen 1.557 keer gelezenAbbenbroek - Toen Macy Heijnen (9) vier maanden geleden met haar gezin in Abbenbroek kwam wonen, viel molen De Hoop haar meteen op. Deze molen draait echter al een jaar niet meer vanwege schade in de Potroeden. Tijd om in actie te komen, dacht Macy.
Macy heeft molens altijd al fascinerend gevonden. ‘Elke keer als ik een molen zag, wilde ik even binnen kijken. Ze zijn mooi om te zien en er zit veel werk in. Ik vond het zonde dat deze molen niet draaide.’ Om het totaalbedrag voor de reparatie op te halen, is nog 11.000 euro nodig. Macy wilde helpen bij deze inzameling en kwam al snel op het idee van een statiegeldactie. ‘Soms ga ik elke dag langs de deuren. Daarnaast verkoop ik zelfgemaakte armbandjes en mijn oma maakt boekenleggers die ik kan verkopen.’
Tussenstand
Het begon als een klein project, dat inmiddels groter is geworden. De eerste flessen zijn ingeleverd, waardoor al een voorlopige tussenstand duidelijk is geworden. ‘Ik heb nu in totaal 107,25 euro opgehaald. Mijn moeder verdubbelt dit bedrag met haar bedrijf Miss Nutrition. Uiteindelijk wordt dit bedrag nog verdubbeld door de Hollandsche Molen.’
Macy is verrast door de positieve reacties: ‘Veel mensen in Abbenbroek wisten niet dat de molen kapot was. Soms geven mensen ook gewoon geld mee.’ Na een welverdiende vakantie, gaat Macy weer verder met haar actie.













