in Nieuws Bedrijven

Powered by Future Forward logo Future Forward Brand Newmedia



Nieuw scenario voor opheffen De Nieuwe Poort

BRIELLE – Vlak voor de kerstvakantie is de medezeggenschapsraad (MR) van basisschool De Nieuwe Poort door onderwijsgroep PRIMO geïnformeerd over de stand van zaken rondom de voorgenomen opheffing van de school. Tijdens dat overleg werd duidelijk dat PRIMO inmiddels is overgegaan tot een derde scenario om De Nieuwe Poort uit Brielle te laten verdwijnen. “En ook in dit scenario wordt het belang van onze kinderen niet meegenomen in de plannen”, aldus een MR-lid.

In het eerste scenario, mei 2011, wilde PRIMO De Nieuwe Poort, een school voor speciaal basisonderwijs in Brielle, opheffen per augustus 2013 en de kinderen invoegen op De Windroos in Hellevoetsluis. De gemeente Brielle zou daartoe nieuwbouw bij De Windroos moeten financieren om de instromende kinderen uit Brielle te huisvesten. Wethouder Borgonjen (van onder meer Onderwijs) heeft aangegeven dat de gemeente Brielle bereid is tot nieuwbouw van De Nieuwe Poort, maar dan wel binnen de gemeente Brielle. In plaats van deze mogelijkheid tot nieuwbouw in de gemeente Brielle te verkennen en uit te werken, schermt PRIMO met een tienjaarsgarantie die de gemeente zou verbinden aan mogelijke nieuwbouw. Wethouder Borgonjen heeft echter, tijdens een eerdere commissievergadering en afgelopen week ook nog eens schriftelijk, toegelicht dat er geen sprake is van een eis van tien jaar aan PRIMO voor gebruik van het gebouw. De gemeente heeft slechts aangedrongen op een uiterste inspanning van PRIMO om de school langdurig in Brielle te laten voortbestaan. Als indicatie is daarbij een periode van tien jaar genoemd. Een MR-lid: “PRIMO zegt daaraan niet te kunnen voldoen, ondanks een jarenlang stabiel groeiend leerlingenaantal bij De Nieuwe Poort.”

Het tweede scenario van PRIMO, dat begin november aan de MR werd medegedeeld, betrof eveneens opheffing van De Nieuwe Poort per augustus 2013. Hierbij zou het oude, eigenlijk al afgestoten gebouw van De Windroos, waar nu onder meer de Voedselbank in is gevestigd, er als tweede gebouw bijgenomen worden. Dus niet alle leerlingen in één schoolgebouw, maar nog steeds in twee. “Fnuikend voor de door PRIMO gewenste kostenbesparing door schaalvergroting. Bovendien is het samenvoegen van twee scholen, door opheffing van één school, niet mogelijk. In zo’n geval zouden namelijk alleen de leerkrachten van De Nieuwe Poort het risico lopen om niet geplaatst te kunnen worden op de samengevoegde school, terwijl de leerkrachten van De Windroos dan zeker zijn van baanbehoud.”

Voor de kerstvakantie kreeg de MR het derde scenario voorgeschoteld. Een fusie tussen De Nieuwe Poort en De Windroos, maar wel een jaar eerder, per augustus 2012, direct na afsluiting van dit schooljaar, met het oude schoolgebouw van De Windroos als dependance erbij. In dit scenario is er geen plaats voor de kinderen uit Rozenburg. Die moeten noodgedwongen naar een school voor speciaal basisonderwijs in Spijkenisse omdat de vervoersvergoeding uitsluitend de vervoerskosten vergoedt naar de dichtsbijzijnde school (Spijkenisse). Een MR-lid: “Het vervoer van de kinderen naar Hellevoetsluis of Spijkenisse en het op korte termijn opknappen van het oude Windroos-schoolgebouw kost extra geld. Wij willen weleens zien welke kostenbesparing dit nu eigenlijk oplevert.”

Het MR-lid vervolgt: “Het minst te verteren vinden wij dat het belang van onze kinderen helemaal niet wordt meegenomen in de plannenmakerij. Sinds een week ligt er een plan van aanpak van PRIMO waarin met geen woord wordt gerept over de kinderen. Hoe wordt hen de broodnodige stabiliteit geboden, hoe worden klassen ingedeeld, hoe wordt hun groei en veilige plekje op school gewaarborgd? Allemaal ontbrekend in het plan van aanpak. Onvoorstelbaar vinden wij dit, vooral omdat het gaat om kwetsbare, minder weerbare kinderen die structuur en regelmaat nodig hebben om te kunnen functioneren.”

De MR van De Nieuwe Poort is oprecht verbijsterd over de gang van zaken rondom de school. “Wat wij nog het meest teleurstellend vinden, is dat PRIMO niets wil weten van de mogelijkheden die er zijn binnen de gemeente Brielle en zich verschuilt achter een niet bestaande eis van de gemeente voor garantie van tien jaar gebruik van het pand. Het lijkt wel alsof De Nieuwe Poort dicht móét van PRIMO.”

Eerdere berichten over dit onderwerp:
2011/10/26/mr-nieuwe-poort-spreekt-nogmaals-commissie-toe/
2011/08/23/mr-de-nieuwe-poort-spreekt-commissie-toe/
2011/06/25/onrust-rond-opheffen-de-nieuwe-poort/


Laad Googlemaps om de locatie te zien