in Nieuws Bedrijven

Powered by Future Forward logo Future Forward Brand Newmedia



Polder Zuidoord op TV

De dreigende ontpoldering van de polder Zuidoord bij Zuidland wordt langzamerhand landelijk nieuws. SBS 6 besteedde gisteravond in Hart van Nederland aandacht aan de actie van bewoners om deze plannen te stoppen. De provincie Zuid-Holland wil van polder Zuidoord moeras maken. Daarmee zijn de huidige bewoners het niet eens en daarom hebben ze een actiecomite opgericht, met het doel deze prachtige polder bij Zuidland te behouden.

De bewoners en vrienden van Zuidoord schrijven op hun website: “Wij willen geen moeras en gaan ervoor dat zoveel mogelijk mensen gaan aangeven dat ze deze plannen niet zien zitten. In de periode van 14 augustus tot 25 september kan namelijk iedereen bezwaar maken tegen de plannen van provincie om van polder Zuidoord natte natuur te maken. Dit kan met behulp van een bezwaarschrift.”

Plannen
De plannen met de polder zijn in het kort: De provincie heeft het plan om vruchtbare landbouwgrond te onttrekken aan de landbouw. Deze grond moet omgevormd worden tot moerasachtige natuur (estuariene natuur). De gemeenteraad is tegen en heeft (in november 2008) ook unaniem tegen de plannen van de provincie gestemd. Sinds november 2008 heeft de provincie besloten om tegen de wil van de gemeente in te gaan. Door het heft in eigen hand te nemen gaat de provincie proberen om de plannen er doorheen te drukken. Zonder draagvlak in de streek gaan deze plannen echter niet lukken, is de overtuiging van de direct betrokkenen.

bron:www.spijkenieuws.nl


Laad Googlemaps om de locatie te zien